اخبار ویژهاعلامیه هاتورکمن صحرارویدادها

هوشمند دوستومیزینگ آدی و یادی حالق یوره گینده یاشار

هوشمند شادمان یکی از فعالین فرهنگی و سیاسی تورکمن روز سه شنبه 18 ژانویه 2022 بر اثر ایست قلبی در شهری نزدیکی استکهلم سوئد فوت کرده است.

هوشمند فرزند فرهنگی معروف آقای شادمان- اهل گنبدقابوس می باشد. هوشمند پس از پیروزی انقلاب به صف مبارزان کانون-فرهنگی سیاسی پیوسته از جمله پیشگامان جوان دوران انقلاب بودند که با اجرای تئأترهای خیابانی و با شرکت فعال اعتراضی مردمی بعنوان فعالی جوان پا به عرصه سیاست گذاشت. شور انقلابی وی در دوران مهاجرتش در آشغابات نیز وصف ناپذیر بود.

“با مرحوم اولین بار درمهاجرت اول بسال 1362 دراردوگاه پناهندگان کمونالنیک آشنا شدم. او نیز جزو جمعی بود که در اوایل اردیبهشت 1363 به شهر داش اوغوز انتقال یافت وپس از موفقیت درامتحانات نهایی دوره متوسطه کشورمیزبان از سپتامبر 1985 تحصیل در دوره عالی را شروع کرد. او درمهاجرت دوم علاوه بر ازدواج و تشکیل خانواده، در رشته ی اینفورماتیک تحصیل ودرآن رابطه کار می کرد. درگذشت نا بهنگام او را به همسر و فرزندان و خواهران و برادران و دیگر بازماندگانش تسلیت میگوییم. روحش شاد ویادش گرامی (یوسف)

در دوره مهاجرت دومش به سوئد علیرغم مشکلات همچنان در راستای ایده های انسان دوستانه خود فعال بود. متآسفانه تنها مرگ زودهنگامش ، او را از تلاشهای خستگی ناپذیرش بازداشت و دوستدارانش را وداع گفت.

یادش گرامی باد

مرکز مطالعات تورکمن

19 ژانویه 2022

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن