احزاب و جمعیت هااخبار ویژهاعلامیه هاایران و جهانتورکمن صحرارویدادها

نسل کشی ملت فلسطین را بشدت محکوم می کنیم!

مرکز مطالعات تورکمن–تنها راه خاتمه دادن به این وضعیت، پایان دادن به اشغال مناطق فلسطینی نشین توسط دولت اسرائیل و ایجاد دولت فلسطینی در جوار اسرائیل است. ولی دولت قومی مذهبی اسرائیل راه حلی برای این نسل کشی ندارد.

نزدیک به ۹۰ کشور در سخنرانی های خود در سازمان ملل خواستار آتش بس فوری و توقف حمله ی اسرائیل به فلسطینی ها شدند، آمریکا بار دیگر با آتش بس مخالفت کرد؛ اسرائیل اعلام کرد به نمایندگان سازمان ملل متحد به دلیل اظهارات دبیرکل این سازمان روادید ورود نخواهد داد؛ بر تعداد قربانیان جنگ هر ساعت اضافه و اکنون به ۶۰۰۰ نفر نزدیک می شود

نزدیک به 20 روز است که ارتش تابه دندان مسلح اسرائیل به بمباران غزه و کشتار بیرحمانه زن، کودک، پیر و افراد بی دفاع ادامه میدهد، بیلان جنایات تا آویو تابه امروز از مرز 6هزار فراتر رفته است.

صدور دستور وزیر دفاع اسرائیل، مبنی بر محاصرهً کامل نوار غّزه و رها کردن ساکنان آن بی آب و بی نان و بی برق و بی سوخت نیز از جمله جنایات جنگی ست و یکی از زشت ترین انواع این جنایات که به تلف شدن تمامی ساکنین می انجامد و رفتاری ست در خور نگهبانان کمپ های شکنجۀ نازیها چون آشوویتز و داخائو.

«ما، در کنار تمامی انسانهای صلح طلب و آزادیخواه ایران و جهان  خواهان فشار بر رژیم جنایتکار اسرائیل، دولتهای غربی حامی آن، و  به‌کارگیری کلیه تمهیدات لازم برای اجرای فوری خواسته های زیر هستیم:

توقف حمایت‌های سیاسی و نظامی از رژیم  کودک‌کش و اجبار رژیم آپارتاید به توقف آنیِ جنایاتش در سراسر خاک فلسطین و به ویژه در باریکه غزه؛

لغو فوری محاصره و تحریمهای اعمال شده علیه غزه

رسیدگی عاجل به نیازهای پزشکی درمانی ساکنان باریکه غزه؛

خاتمه دادن به قطع آب و برق باریکه غزه و بازسازی فوری تأسیسات و زیرساخت‌های لازم برای تأمین آب، برق، مخابرات، و بازسازی فوری مناطق مسکونی، مدارس و دانشگاه‌ها؛

بررسی جنایات جنگی رژیم اشغالگر در محاکم صالحه بین المللی؛

فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای تأسیس هرچه سریع‌تر کشور مستقل و آزاد فلسطین، و پذیرش حق ملت فلسطین برای تعیین سرنوشت و مقدرات خود

مخالفت آمریکا، آتش بس را غیرممکن کرده است

ایالات متحده آمریکا به عنوان هم‌پیمان و متحد نزدیک اسرائیل در جنگ غزه همچنان در برابر فراخوان‌های مکرر به آتش‌بس در شورای امنیت به ویژه نسبت به درخواست‌های متعدد روسیه در این خصوص مقاومت می‌کند.

رئیس جمهور امریکا از آغاز و به دفعات پشتیبانی بی خلل و یک پارچه اش را از اسرائیل در رسانه ها اعلام کرد و از ارسال مؤثر ترین و کار آمدترین سلاح های جنگی برای اسرائیل غافل نماند

و اما در اروپا و برخی از کشورها بتدریج رسانه های غربی نگرانی هائی را در ارتباط با امنیت یهودیانی که در کشورهای اروپائی و غیر اروپائی زندگی می کنند مطرح می کنند.

این نگرانی، نتیجه خشم مسلمانان جهان علیه جنایاتی است که اسرائیل با بمباران غزه مشغول ارتکاب آنست و دولت های غربی و حتی در ایالت های امریکا نیز این بیم وجود دارد که مردم خشمگین به کنیسه ها کلیمیان حمله ور شوند. تاکنون در چند کشور مردم خشمگین کنیسه های یهودیان را به آتش کشیده اند و حتی در یک مورد، یک زن جوان کلیمی در امریکا به قتل رسیده است.

در برخی شهرهای آلمان و فرانسه، پلیس راه های ارتباطی به کنیسه های یهودیان را تحت کنترل گرفته است. از بیم همین مسئله، در چند کشور و چند ایالت امریکا، کلیمیان مخالف دولت اسرائیل دست به تظاهرات زده و حتی وارد ساختمان کنگره امریکا شدند.

تنها راه خاتمه دادن به این وضعیت، پایان دادن به اشغال مناطق فلسطینی نشین توسط دولت اسرائیل و ایجاد دولت فلسطینی در جوار اسرائیل است. ولی دولت قومی مذهبی اسرائیل راه حلی برای این نسل کشی ندارد.

۷۵ سال پیش دنیای غرب به فلسطین و فلسطینی  پشت کرد و تا کنون همچنان پشتش به آنهاست. امروز که صحنۀ قتل عامی سهمگین پیش روی همگان گسترده شده است و اسراییل در ملأ عام و با هر روزه با بوق و کرنا مژدۀ این کشتار را به دنیا می دهد، وقت آن رسیده است که دنیا رو به فلسطین کند و حقایق را ببیند و به زبان بیاید و دیگر به اسرائیل که تا کنون چشم بر تمام جنایاتش بسته است اجازه ندهد که همچنان با بی اعتنایی به قوانین بین المللی و لگد مال کردن حقوق بشر به افسار گسیختگی ادامه دهد.

دراین ۷۵  سال فلسطینی  ناگزیر بوده است به همگان ثابت کند که حق زنده بودن دارد، حق تنفس در هوای وطن و حق کشت و کار در مزارع خانوادگی و حق بازگشت به خاک اجدادی. هیچ گوشی شنوای این حرفها نبوده است.

در این ۷۵ سال فلسطینی ها بارها برای به دست آوردن حقوق اولیه خود دست به اعتراض صلح آمیز زده اند ولی صاحب منصبان دنیای غرب – در رأس همه امریکاییان صاحب قدرت – اعتنایی به هیچکدام نکرده  کسانی که می بایست پایبند و پاسدار قوانین بین الملل و منشور حقوق بشر باشند مانع از آن شدند که دادگاه جنایی بین الملل به دادخواهی فلسطینیها جوابی بدهد. کوشش های فلسطینی ها برای عنوان کردن دردهاشان از طریق سازمان ملل، در شورای امنیت توسط دول غربی مسدود شد.

جهان “متمدن” و “دمکرات” به  فلسطینیها نشان داد که راهی جز خشونت ندارند و حالا همان کسانی که مانع شنیده شدن و به نتیجه ای رسیدن اعتراضات بر حق و صلح آمیز آنها بوده اند از حملۀ حماس که قابل پیش بینی بوده است  در خشم و حیرتند!

از ۷۵ سال پیش – یعنی از روزی که دنیای غرب با طراحی صیهونیست ها، تبانی انگلیس ها، سستی و بی خیالی دیگر کشورها – تصمیم گرفت ظلم و ستمی را که از رایش سوم در دل اروپا بر جهودان رفت با اسکان دادنشان در خاک فلسطین در قلب خاور میانه جبران کند دنیا فلسطینی ها را ندیده گرفته است.

چشمها وگوشها را باز کرد و حقایق را دید.

مرکز مطالعات تورکمن و دوستداران این مرکز در سوئد

25 اکتبر 2023

 

 


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن