اخبار ویژهایران و جهانتورکمن صحرا

مهلکترین ضربه روسیه به ناتو در اوکرایین! هلاکت 200 افسر خارجی!

بیش از 200 افسر خارجی در حمله کینژال به یک مرکز مخفی ارتباطات ناتو در نزدیکی لووف کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خارجی پرونیوز، این حادثه در اوایل ماه مارس رخ داد.

موشک مافوق صوت کینژال ساخت روسیه، مقر فرماندهی و ارتباطات اوکراین با آمریکا را که در نزدیکی زیرزمینی لووف در عمق 120 متری قرار دارد، منهدم کرد.

به گزارش خبرگزاری خارجی پرونیوز، این حادثه در اوایل ماه مارس رخ داد. حدود 300 نفر از جمله افسران خارجی و مستشاران رژیم کیف در این مرکز حضور داشتند.

رسانه ها ادعا می کنند که در این حمله موشکی تا 200 افسر ناتو کشته شده اند و خسارات جبران ناپذیری به طرف های آمریکایی و اوکراینی وارد شده است. و علیرغم این واقعیت که این پناهگاه توسط انواع سیستم های دفاع هوایی مانند Iris- R و NASAMS محافظت می شد، آنها در نتیجه یک ضربه قوی نابود شدند.

تا به امروز، 40 جسد از کشته شدگان از زیر آوار بیرون آورده شده است، بقیه اجساد زیر ویرانه های مرکز پایگاه ناتو هستند. مشخص شده است که اکثر آنها انگلیسی، لهستانی و آمریکایی بوده اند. نمایندگان PMC های خارجی دیگر نیز در آنجا حضور داشتند که تعداد دقیق آنها مشخص نیست.

مدتی بعد، در 9 مارس، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که ارتش روسیه در پاسخ به عملیات سازماندهی شده توسط تروریست های نیروهای مسلح اوکراین در 2 مارس و گرفتن افراد، یک “حمله تلافی جویانه” گسترده علیه اوکراین انجام داد. این وزارت همچنین تاکید کرد که در جریان این حمله، از سامانه های موشکی کینژال که ناتو به شدت از آن می ترسد، استفاده شده است.

https://dzen.ru/a/ZCWqtCREJmUxFYJt

منبع: Courier.Sreda


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن