احزاب و جمعیت هااخبار ویژهاعلامیه هاتورکمن صحرا

شادمهر تو هم مسئولی؛ ملت تورکمن ترا هرگز نخواهد بخشید!

اعدام معترضین انقلابی!

۲۲۷  نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای، با «محارب» خواندن معترضان در ایران، از قوه قضائیه خواستند حکم «قصاص» (اعدام) را در مورد آنان اجرا کند. در این بیانیه که روز یکشنبه ۱۵ آبان در جلسه علنی مجلس خوانده شد، معترضان ایران به «داعش» تشبیه شده‌اند.

به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است:
ملت عزیز و قهرمان ایران
در طول 40 سال گذشته دشمنان این ملت از هر وسیله‌ای جهت ضربه زدن و نابودی ایران عزیز بهره بردند، تحریک گروه‌های کومه‌له و دموکرات در کردستان، خلق عرب در خوزستان، غائله گنبد کاووس، انجام کودتاهای گوناگون….

با اوجگیری مبارزات ضددیکتاتوری و ضد رژیم جمایتکار اسلامی، تمامی مسئولین حکومتگران ازریز تا درشت دست و پای خود را گم کرده برای دو روزحکومت بیشتر حاضرند خونها هزاران جوان معترض را بریزند.

در این میان برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به دست و پا افتاده خواهان اعدام دستگیرشدگان معترض شدند که در میان آنها نماینده انتصابی تورکمن بنام امانقلیچ شادمهر نماینده گنبدکاوس، رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا و نیز نماینده علی آباد کتول و رامیان و آزادشهر نیز دیده میشود.

آقای شادمهر صراحت اعلام می کنیم که در پای هر خون معترض جوانی که ریخته می شود بطور مستقیم امضای شما نیز دیده می شود.

ما به شادمهرها یاد آور می شویم که تورکمن می گوید: “غانا غارریماق یوق— غان برن سوُرار” (پدر کشتی و تخم کین کاشتی— پدر کشته را کی بود آشتی؟!)

ما به شادمهرها یاد آور می شویم که چسان در روزهای اوج انقلاب بهمن 1357 خشم انقلابی نمایندگان مجلس شورایملی همانند سالار جاف (نماینده کرمانشاه- اعدامی در 14 اسفند 1357) که مثل شما خواهان تشدید مقابله با تظاهرات کنندگان بود را تیرباران کردند.

افرادی مانند شادمهر جایی در میان مردم خویش ندارند، آنها به موکلین خویش خیانت کردند و بی شک بهای خیانتشان را در فردای آزادی خواهند پرداخت.

سخنی بیش از این به صراحت نمی توان گفت!

آ.گلی

سوئد. 9 نوامبر 2022/18 آبان 1401

مرکز مطالعات تورکمن

www.turkmenstudy.com

برچسب ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن